Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

Sex behom menštruácie – žena ho chce, šanca na počatie je mizivá, rozprestrite uterák a ide sa na to

1/52/53/54/55/5 (2 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...

Hovorí sa, že žena je v období menštruácie najviac vzrušivá a najrýchlejšie dosiahne vrchol. Preto na to mnohé dámy v tomto období majú väčšiu chuť, ale aj páni často premýšľajú nad súložou počas menštruácie.

A to, že sex pri menštruácii je pred verejnosťou tabu, neznamená to, že ho ľudia nepraktizujú.

 • Lenže, je to vôbec dobrý nápad?
 • Nie je to pre ženu nebezpečné?
 • Nemôžete chytiť nejakú pohlavne prenosnú chorobu?
 • Ako v tejto chvíli eliminovať krvácanie, aby to po sexe v spálni nevyzeralo ako na zabíjačke?

sex počas menštruácie

 

Sex pri menštruácii

Pre mnohých je to úplne neprirodzené, iní ho ešte nikdy nevyskúšali. Sex počas menštruácie rozdeľuje ľudí od nepamäti na dva tábory. A je to samozrejme úplne logické.

Technicky mu totiž nič nebráni, no mnoho ľudí odrádza fakt, že v tú chvíľu žena nekontrolovateľne krváca a táto krv sa mnohým mužom môže javiť ako nečistá, skazená či špinavá.

V starovekom Grécku považovali ľudia menštruujúcu ženu za nečistú a nič sa nesmelo dostať do styku s jej krvou. Verili totiž, že by napríklad psy dostali besnotu, prípadne by kobyly mohli prísť o žriebätá.

V skutočnosti to tak vôbec nie je. Je to úplný nezmysel. Počas menštruácie iba telo spoločne s krvou vyplavuje von to, čo by tam nemalo byť. Prakticky je táto krv omnoho čistejšia než vonkajšie pohlavné orgány ženy.

Špecialistka v odbore psychosomatiky a psychogynekológie, zakladateľka Centra psychosomatické péče v Prahe MUDr. Helena Máslová uvádza:

Z lekárskeho hľadiska dobrovoľný pohlavný styk dvoch zdravých jedincov počas obdobia menštruácie neznamená žiadny zdravotný problém. To, čo môže dvojicu od sexuálnych aktivít odradiť, je diskomfort spojený s hygienou v tomto období.

ZAUJÍMAVOSŤ: Podľa niektorých prieskumov môže sperma urýchliť priebeh menštruácie a tá je potom o niekoľko dní kratšia. Až 30 % sexuálne aktívnych ľudí máva sex počas menštruácie.

sex pri menštruácii, anketa

 

Sex pri menštruácii je vášnivejší

Na druhej strane je žena v tomto období vlhkejšia a jej sliznica je veľmi prekrvená, čo znamená, že rýchlejšie dosiahne orgazmus.

Bonus na záver – väčšina žien v túto dobu nemôže otehotnieť. Pre mnohých je preto zašpinenie sa od krvi až úplne na poslednom mieste a sex si počas menštruácie pravidelne doprajú. Jedno príslovie dokonca hovorí: „Každý rytier by mal svoj meč mať od krvi.

Záleží teda len a len na vás. Nikto vás do neho nemôže nútiť, nikto vás do neho nemôže tlačiť.

Dvadsaťpäťročná slečna Hanka sa nám zverila so svojou skúsenosťou.

Počas menštruácie som omnoho citlivejšia a všetko ma viac vzrušuje. Neviem si predstaviť, že by som sa vzdala sexu. Zažívam skvelé orgazmy. Vyslovene sa na svoje dni teším.

 

Je sex pri menštruácii bezpečný?

Čo sa týka otehotnenia, v tomto ohľade by mal byť sex počas menštruácie bezpečný. Pokiaľ ale otehotnieť za žiadnych okolností nechcete a neviete, kedy máte ovuláciu, potom používajte aj počas menštruácie nejakú antikoncepčnú metódu.

To, že totiž väčšina žien v túto dobu nemôže otehotnieť, neplatí vždy na 100 %. Kondóm je teda najjednoduchším riešením a istotou. Kliknite aj na článok: Životnosť spermií – ako dlho vydržia na vzduchu, v pošve a vo vode, kedy umrú a určite partnerku neoplodnia?

Darina, 20 rokov, popisuje:

Mám priateľa, s ktorým sme začali pred niekoľkými mesiacmi intímne žiť. Po nejakej dobe sa osmelil a povedal mi, že by sa rád so mnou pomiloval v období menštruácie.

A to hlavne z dôvodu, že v tomto období vraj nehrozí otehotnenie a on by si to tak mohol lepšie užiť.

Pravda je, že mi to najprv pripadalo dosť nechutné, no keď sme to niekoľkokrát absolvovali, zistila som, že mi to vlastne vôbec nevadí. Len prvýkrát to bolo také hanblivejšie. Teraz s tým už problém nemám.

 

Sex pri menštruácii bez kondómu – áno alebo nie?

V prípade pohlavne prenosných ochorení je situácia úplne odlišná. Pri menštruácii je totiž ženský krčok maternice otvorenejší než počas inej časti cyklu. To znamená, že môže jednoduchšie dôjsť k prenosu baktérií, zápalov či infekcií priamo do ženinej maternice.

Rozhodne teda nemožno povedať, že by nechránený pohlavný styk počas menštruácie bol pre ženu bezpečný. Naopak je možno ešte nebezpečnejší než v inú časť mesačného cyklu.

Gynekológ a sexuológ Zlatko Pastor dopĺňa:

„Z čisto biologického hľadiska nie je koitus medzi zdravými partnermi v dobe menštruácie škodlivý, rovnako, ako masturbácia. Riziko infekcie je však v priebehu menštruácie zvýšené, menštruačná krv chorej ženy môže byť zdrojom pohlavne prenosného ochorenia.

Pokiaľ si teda budete užívať sex pri menštruácii s niekým „cudzím“, použite ochranu, akú by ste zvolili v akúkoľvek inú časť vášho cyklu. Kondóm by mal byť v takúto chvíľu základom.

Pani Jana má k sexu pri menštruácii tiež otvorený vzťah:

Keď je to obidvom príjemné, tak prečo nie. Je to možno tiež akési ozvlášnenie sexu. Len je lepšie sa milovať s prezervatívom – jednak kvôli tomu, že skutočne môže dôjsť k otehotneniu, a tiež preto, že je pootvorený krčok maternice, kadiaľ sa do maternicu môžu jednoduchšie dostať infekcie.

 

Má sex počas menštruácie nejaké benefity?

Sex počas periódy však môže byť aj užitočný. Orgazmy počas menštruácie totiž uvoľňujú menštruačné kŕče a nepríjemné príznaky PMS.

Mnohé ženy teda priznávajú, že sú po sexe v tomto období uvoľnenejšie a spokojnejšie. Až tak ich netrápia bolesti v podbrušku a väčšinou zmiznú aj nepríjemné menštruačné kŕče.

Pani Janina odkazuje všetkým párom:

V páre by sa malo robiť to, čo chcú obidvaja. Sex pri menzese praktizujeme s manželom od prvopočiatku nášho vzťahu, od našej dvadsiatky. Pokiaľ sa dodržiava hygiena, nie je problém. Teda za 11 rokov sme ho nemali.

Vrelo odporúčam, mnohonásobne intenzívnejší zážitok je na obidvoch frontoch a myslím, že je to prirodzené. To je, ako keby sa nemohla milovať už tehotná žena. Prečo nie, keď si to jej telo žiada a umožňuje?

 

Menštruačná krv a penis

Naopak muži môžu byť úplne pokojní. Menštruačná krv je úplne neškodná, a pokiaľ sa vám dostane na váš penis, nič sa vám s ním nestane. Menštruačná krv je zmesou zdravej krvi a tkaniva, ktoré telo už nepotrebuje, a preto sa ho zbavuje. Stačí sa po sexe jednoducho osprchovať.

 

VIDEO: Sexkoučka Julie Gaia Poupětová radí, ako na sex počas menštruácie

 

Ako sa pripraviť na sex počas menštruácie?

Rozhodne to ale nie je sex ako každý iný. Nemožno naň len tak bez prípravy skočiť.

 • Základom by mal byť nejaký ručník alebo stará plachta, ktorá zamedzí krvavým škvrnám na posteli.
 • Nenechávajte si na sebe obľúbenú blúzku. U partnera je lepšie, ak si vyzlečie veci, na ktorých nechce mať prípadné škvrny.
 • Zároveň si tiež pripravte kondóm. To je úplný základ.
 • Ďalej je tiež vhodná sprcha pred samotným aktom, a to u obidvoch aktérov, čím sa zamedzí prenosu baktérií a infekcií do intímnych partií ženy.
 • V neposlednom rade môže žena využiť špeciálny menštruačný tampón bez šnúrky, ktorý je určený práve na erotické šantenie počas menštruácie. Tento tampón nemá žiadnu šnúrku, takže muž ani nespozná, že jeho milovaná má práve svoje dni. Vďaka oválnemu tvaru sa veľmi jednoducho zavádza a vyťahuje sa jednoducho uchytením dvomi prstami.
 • Pripravte si po ruke aj vlhčené hygienické vreckovky. Aj keď sa po sexe pôjdete spoločne osprchovať, je fajn mať niekde nablízku prvú pomoc, s ktorou sa utriete.

Alena Vykydalová z Liberca si nemôže sex s menštruačným tampónom bez šnúrky vynachváliť.

Moja skúsenosť s menštruačnými špongiami je perfektná! Používam ich nie len pri športe, ale aj počas milovania.

Keď mám menzes, mávam na sex omnoho väčšiu chuť než obvykle a vďaka týmto tampónom si ho môžem užívať naplno tak, ako som zvyknutá, pričom sa vôbec nemusím obmedzovať.

menštruačná špongia

Menśtruačnú špongiu môžete použiť aj počas sexu pre zachovanie hygieny

 

Najlepšie polohy na sex počas menštruácie

Rozhodli ste sa, že to vyskúšate? Predsa len by ste sa však najradšej vyhli krvavým kalamitám? Potom zvoľte vždy takú polohu, kedy bude gravitácia pracovať pre vás.

Najlepšie polohy na sex počas menštruácie:

 • misionár,
 • na chrbte s nohami vo vzduchu,
 • na boku,
 • lyžičky,
 • v polosede.

Snažte sa vždy zaistiť, aby vagína ženy bola vo vodorovnej polohe, prípadne aby mierne smerovala k stropu.

TIP: Podložte ženin zadok vankúšom, aby vagína smerovala k stropu.

 

Najhoršie polohy na sex počas menštruácie

 • na koníčka,
 • v sede,
 • lotus,
 • v stoji.

Pri týchto polohách totiž pracuje gravitácia proti vám a rýchlejšie dôjde k nechcenému úniku krvi.

Pokiaľ chcete minimalizovať množstvo menštruačnej krvi, choďte ešte pred milovaním na toaletu. Sadnite si na záchod pekne naširoko, uvoľnite sa a čo najviac vyplazte jazyk. Tým uvoľníte krčok maternice a krv z nej v tú chvíľu bude môcť odtiecť.

Tridsaťdvaročná logistka Andrea na to mala tiež negatívny názor, ktorý sa ale zmenil:

„Môj priateľ často odchádza za prácou do zahraničia a vracia sa napríklad za deväť či desať týždňov. Skúste si sex odoprieť na takú dlhú dobu a potom sa tváriť, že sa vás túžba vôbec netýka len preto, že vám bráni menštruácia!

Keď mi Milan vysvetlil, že ma miluje a nevadí mu to, rozhodla som sa zahodiť ostych. A bolo to krásne a veľmi intenzívne! Dokonca som aj jednoducho vyvrcholila.

 

Súložiť sa dá aj počas menštruácie. Myslite na hygienu a bezpečnosť.

Sex pri menštruácii je rovnako prirodzený ako v ktorúkoľvek inú dobu. Rozhodne sa ho ale nemusíte báť. Pokiaľ na to máte obidvaja chuť a dohodnete sa na tom, ako to bude prebiehať, potom si ho pokojne môžete dopriať.

Mnoho ľudí má síce strach, že sa počas toho bude kúpať v litroch krvi. V skutočnosti to tak vôbec nie je.

Priemerné množstvo krvi uvoľnenej počas celej menštruácie je 30 – 40 ml. Preto to bude krvi len trocha. Ak sa však na to spoločne pripravíte a ihneď po sexe si doprajete spoločný kúpeľ, nič horšie, než jeden kus bielizne navyše sa nestane.

Ak chcete rýchlo a účinne odstrániť škvrny od krvi, namočte bielizeň pred praním do studenej slanej vody, potom použite odstraňovač škvŕn a až následne ju vyperte obvyklým spôsobom.

ĎALEJ SI PREČÍTAJTE: Pravidelný sex a 14 významných zdravotných benefitov pre každého milovníka súlože.

pravidelný sex

 

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze