Poštovné po celej SR úplne ZADARMO

DAPOXETÍN – podrobný profil účinnej látky na oddialenie ejakulácie

1/52/53/54/55/5 (12 hlasů, průměr: 3,58 z 5)
Loading...

V podrobnom profile dapoxetínu zistíte:

 • aká je história účinnej látky nazývanej dapoxetín,
 • ako presne vám môže dapoxetín zlepšiť sexuálny život,
 • aký vplyv má dapoxetín na erekciu, oddialenie ejakulácie či na problémy s plodnosťou,
 • aké je odporúčané dávkovanie dapoxetín,
 • nežiadúce účinky dapoxetín a kto by ho nemal užívať.

dapoxetín

 

Dapoxetín – účinná látka na oddialenie ejakulácie a predĺženie sexu

Predčasná ejakulácia je problém, ktorý trápi v súčasnosti nejedného muža. Pre mnohých z nich znamená prakticky nemožnosť mať normálny pohlavný styk so svojou partnerkou. Ide o stav, kedy muž dosiahne vyvrcholenie, a teda aj ejakuláciu, do pár sekúnd od zasunutia penisu do vagíny.

V takúto chvíľu samozrejme logicky nemôže byť reč o nejakej stimulácii či uspokojení partnerky. Vyvrcholenie býva totiž také rýchle, že to partnerka doslova zaznamená. Bohužiaľ je tento problém veľmi rozšírený. A nie je to náhodou.

Známy sexuológ a klinický psychológ a psychoterapeut prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. vysvetľuje:

„Defakto sme všetci potomkami predčasných ejakulácií – v dávnych dobách sa pohlavný akt musel odohrať veľmi rýchlo, aby aktérov medzitým nezožrala divoká hladná zver. Takže, kto to stihol, predal genetickú informáciu ďalej. Tú dnes nosíme aj my.“

Kedysi bolo žiadúce, aby k vyvrcholeniu došlo čo najskôr. Dnes to už ale skôr považujeme za problém a sexuálnu dysfunkciu. Nikto si rozhodne nepraje skončiť skôr, než vlastne niečo začne. Každý muž má určitú predstavu, že si bude so svojou partnerkou užívať niekoľko dlhých minút. Bohužiaľ je v tomto ohľade príroda proti nám.

Sexuológ prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. uvádza vec na pravú mieru:

„V súčasnej dobe považujeme za predčasnú každú ejakuláciu, ku ktorej dochádza skôr, než si to obidvaja partneri priali.“

Pokiaľ teda ejakulujete veľmi rýchlo, a to zhruba do 1 minúty od zasunutia penisu do pošvy, trpíte skutočnou predčasnou ejakuláciou. Podľa istého nemeckého výskumu dokonca pri prvom styku zlyháva až 40 % vysokoškolákov.

Sexuológ prof. PhDr. Petr Weiss, Ph. D. hovorí:

Jeden z problémov nastáva, ak muž ejakuluje ešte pred vsunutím penisu do pošvy. Poeticky sa hovorí, že dochádza k vyvrcholeniu ešte pred bránami… Predčasná ejakulácia sa však odohráva predovšetkým počas súlože, kedy muž dochádza k orgazmu príliš skoro, teda omnoho skôr, než by chcel on alebo jeho partnerka.

Čím viac mužovi záleží na partnerke, aby sa pred ňou „predviedol“, tým viac sa snaží a tým vyššia je pravdepodobnosť zlyhania, ako erekcie, tak aj rýchlym ejakulačným výbuchom, čo vtedy máva, bohužiaľ, práve opačný efekt.

Zo štúdie časopisu The Journal of Sexual Medicine z roku 2005 navyše vyplýva, že muži s diagnózou predčasnej ejakulácie vyvrcholili v priemere za 1,8 minúty, kým u ostatných išlo o priemer 7,3 minúty. Ako vidno, rozdiel 5,5 minúty je pomerne veľmi zásadný.

Čo teda robiť, ak predčasnou ejakuláciou trpíte? Ako sa dá tento problém riešiť? A akú rolu tu zohráva účinná látka dapoxetín?

 

Čo je dapoxetin?

Dapoxetín je účinná látka niekoľko rokov hojne využívaná na liečbu predčasnej ejakulácie. Nevyužíva sa teda ako napríklad Viagra na posilnenie erekcie, ale na celkové oddialenie ejakulácie, aby bol muž schopný dostatočne uspokojiť svoju partnerku a dosiahnuť vrchol až po niekoľkých minútach sexu.

Samotný dapoxetín spadá do skupiny SSRI teda špecifických inhibítorov spätného vychytávania serotonínu. Nejde však o nič nové. Užívanie tejto látky začalo už v osemdesiatych rokoch minulého storočia.

Vtedy sa špecifické inhibítory spätného vychytávania serotonínu užívali na psychické problémy a depresie. Zjednodušene sa dá povedať, že špecifické inhibítory spätného vychytávania serotonínu ovplyvňujú hladinu serotonínu v mozgu a utlmujú nervový systém. Vďaka tomu tieto látky liečia úspešne aj depresie.

Navyše tým, že dapoxetín inhibuje transport serotonínu, teda inak povedané, spomaľuje jeho prenos v tele, zvyšuje účinok serotonínu na postsynaptickú štrbinu a v dôsledku toho podporuje ejekulačné oneskorenie.

Ak to vysvetlím trocha jednoduchšie, tak postsynaptická štrbina je malý priestor, v ktorom sa prenášajú sexuálne vzruchy. V prípade, že sa dapoxetínom spomalí prenos serotonínu v tele, začne tento hormón pomalšie pôsobiť a tým pádom dôjde k oddialeniu erekcie.

Serotonín je hormón nervového tkaniva. Patrí medzi základné prenášače nervových vzruchov. Dapoxetín sa v tele veľmi rýchlo vstrebáva a vďaka tomu začína veľmi rýchlo na serotonín v tele pôsobiť.

MUDr. Jiří Čalkovský uvádza:

„O vhodných formách liečby predčasnej ejakulácie a o terapeutických prístupoch bol vedený rad diskusií. Jedno je však isté – a je nutné, aby to pacienti vedeli: Úspešná liečba je vždy veľmi náročná ako časovo, tak aj terapeuticky, a to pre samotného terapeuta, aj pacienta.

Neexistuje žiadny kúzelný prútik, ktorý by predčasnú ejakuláciu rýchlo a natrvalo vyriešil. Ale pozorovali sme aj výnimky, kedy sa stav upravil rýchlo. Efekt sa dostavil napríklad po eliminácii rušivých podnetov, ako je strach z nechceného tehotenstva, kedy stačilo zaistiť vhodnú antikoncepciu.

Alebo sa efekt dostavil po zaistení dostatočného súkromia. Dobré skúsenosti máme aj s využitím hypnoterapie.“

 

História dapoxetínu

História dapoxetínu sa začala písať už v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Vtedy sa začala táto látka hojne užívať k liečbe depresie a na psychické problémy. Počiatočný vývoj dapoxetínu sa pripisuje chemikovi Eli Lillymu Davidovi Wongovi, ktorý je tiež jedným z vývojárov fluoxetínu (Prozac). Od tej doby sa však prelialo veľa vody a dnes sa už dapoxetín často využíva aj na liečbu predčasnej ejakulácie.

Dapoxetín určený na liečbu predčasnej ejakulácie sa na trhu prvýkrát objavil pod názvom Priligy. Išlo o prvé perorálne liečivo, ktoré bolo schválené na liečbu predčasnej ejakulácie. Už po prvej fázy klinických štúdií zaznamenali vedci jeho skvelé účinky na oddialenie ejakulácie.

priligy

Priligy je jediný uznaný liek proti predčasnej ejakulácii

 

Práva a patenty na tento liek sa však niekoľkokrát v histórii menili. Liek najprv vznikol pod záštitou spoločnosti Eli Lilly. Už v roku 1998 získala práva firma PPD GenuPro a od Eli Lilly liek odkúpila a začala ho propagovať ako skvelého pomocníka na predčasnú ejakuláciu.

V roku 2001 spoločnosť PPD GenuPro predala exkluzívne celosvetové práva na marketing a vývoj dapoxetínu spoločnosti ALZA Corporation, ktorá je pridruženou spoločnosťou Johnson & Johnson. Od tej doby je práve firma ALZA držiteľom licencie na výrobu a predaj dapoxetínu určeného na liečbu predčasnej ejakulácie.

 

Užívanie dapoxetínu

Dapoxetín sa užíva výhradne v podobe tabliet. Jedna potiahnutá tableta obsahuje 30 mg alebo 60 mg dapoxetínu hydrochloridu. Záleží na tom, aké množstvo dapoxetínu vám odporučí a predpíše váš lekár. Tablety dapoxetínu sú svetlosivé, guľaté, konvexné s veľkosťou približne 6,5 mm a majú na jednej strane vyrazené číslo „30“ alebo „60“ vnútri trojuholníka, čo predstavuje obsiahnuté množstvo účinnej látky.

Dapoxetín sa užíva iba pred plánovaným pohlavným stykom, a teda by sa nemal užívať ako prevencia ani pravidelne. Užíva sa podľa potreby približne 1 až 3 hodiny pred sexuálnou aktivitou.

Tablety dapoxetínu by mali byť zhltnuté celé a ideálne by sa mali zapiť celým pohárom vody. Navyše ich môžete užiť pred aj po jedle. To už záleží od vás. V tomto prípade nemáte obmedzenia, ako napríklad pri sildenafile, ktorý by sa nemal užívať po ťažkých a tučných jedlách.

 

Správne dávkovanie dapoxetínu

Odporúčaná počiatočná dávka dapoxetínu je pre všetkých pacientov rovnaká, a to 30 mg. S touto dávkou by ste teda mali začínať aj vy. Liečba dapoxetínom by nikdy nemala byť započatá dávkou 60 mg. Pokiaľ teda s dapoxetínom iba začínate, užite len 30 mg tejto účinnej látky.

Ak je oddialenie ejakulácie po užití 30 mg dapoxetínu nedostatočné a nenastali u vás žiadne stredne závažné alebo závažné nežiadúce účinky, môžete navýšiť dávku na maximálne odporúčané množstvo 60 mg. Opäť aj v tomto prípade sa dapoxetín užíva približne 1 až 3 hodiny pred sexuálnou aktivitou.

Pokiaľ ale u vás nastali nejaké nežiadúce účinky, rozhodne by ste dávku nemali zvyšovať.

Dapoxetín by mali užívať iba muži s diagnostikovanou predčasnou ejakuláciou. Určite by ste s ním teda nemali experimentovať len preto, že chcete trochu okoreniť váš sexuálny život. To už radšej vsaďte na nejaké erotické hračky alebo filmy pre dospelých. Dapoxetín totiž nie sú lentilky, ktoré by ste mohli užívať, ako sa vám páči.

Zároveň by dapoxetín nemal byť bezhlavo predpisovaný mužom, u ktorých nebola jednoznačne diagnostikovaná predčasná ejakulácia. Pred liečbou by mal lekár teda starostlivo daného pacienta vyšetriť aj na iné formy sexuálnej dysfunkcie, vrátane erektilnej dysfunkcie. Dapoxetín by nemali užívať ľudia s erektilnou dysfunkciou, ktorí už užívajú inhibítory PDE5, medzi ktoré sa zaraďuje napríklad avanafil.

Dapoxetine

Balenie čistého dapoxetinu

 

Účinky dapoxetínu potvrdené vedcami

Dapoxetín neprestáva vedcov prekvapovať ani udivovať. Počas posledných dvadsiatich rokoch zorganizovali mnohé odborné štúdie, v ktorých sledovali účinky tejto látky. Za najnovší výskum v tomto smere možno považovať prácu Jona Pryora z minesotskej univerzity v Minneapolise.

Tento vedec spolu s kolegami testovali účinky dapoxetínu u 2 000 mužov s ľahkou až ťažkou formou predčasnej ejakulácie. Pred začatím liečby dochádzalo u týchto mužov k ejakulácii v intervale kratšom než jedna minúta, čo sa meralo od vniknutia penisu do vagíny. Mužom bola počas štúdie náhodne podávaná jedna z troch látok – placebo, 30 miligramov dapoxetínu a 60 miligramov dapoxetínu.

Dávku si muži brali 1 až 3 hodiny pred pohlavným stykom, čo je čas, ktorý sa pri tejto účinnej látke odporúča. Po dvanástich týždňoch sa priemerné časy ich súlože zmenili nasledovne:

 • Pri placebe na 1,8 minúty.
 • Po dávke 30 mg dapoxetínu na 2,8 minúty.
 • Po 60 mg dávke na 3,3 minúty.

A nie len to. Dapoxetín údajne zlepšil mužom aj ich kontrolu nad ejakuláciou, zlepšilo sa ich uspokojenie zo sexu, a pretože aj partnerky boli nadmieru spokojné, stúplo aj ich sebavedomie.

S ďalšími zaujímavými výsledkami prišiel holandský psychiater Marcel Waldinger pracujúci v Leyenburg Hospital v Haagu. Ten potvrdil, že trvalé užívanie dapoxetínu je momentálne najúčinnejšou metódou zbavenia sa predčasnej ejakulácie. Dapoxetín podľa neho predlžuje mužom styk zhruba na trojnásobok pôvodných hodnôt. To umožňuje liečeným pacientom dosiahnuť normálneho pohlavného styku.

Dapoxetín je skutočne zaujímavou látkou. Preto jeho skúmanie týmito dvomi štúdiami rozhodne nekončí. Aj ďalšie randomizované, dvojito zaslepené placebom kontrolované štúdie potvrdili jeho účinnosť pri liečbe predčasnej ejakulácie. Podľa vedcov 60 mg dapoxetínu významne zlepšuje priemernú dobu oddialenia ejakulácie v porovnaní s 30 mg dapoxetínu u mužov s celoživotným problémom s predčasnou ejakuláciou.

Dapoxetín podávaný 1 až 3 hodiny pred sexuálnym aktom predlžuje styk a zvyšuje pocit kontroly a sexuálneho uspokojenia mužov. Podľa výsledkov dospelo až 75 % mužov k uspokojivému pohlavnému styku, ktorý trval dlhšie než 1 minútu.

V inej štúdii bol dapoxetín (60 mg) zas porovnávaný s paroxetínom (20 mg), iným SSRI, u 340 mužov (vo veku 22 až 48 rokov) s predčasnou ejakuláciou. Denná liečba bola rozdelená do dvoch dávok. Po 12 týždňoch sa doba intravaskulárnej ejakulačnej latencie zvýšila z 38 na 179 sekúnd pri dapoxetíne a od 34 do 55 sekúnd pri placebe. Viac mužov hlásilo sexuálnu spokojnosť s dapoxetínom a paroxetínom než s placebom (66 % vs. 16 %).

dapoxetín druhy

Ďalšie druhy dapoxetinu od iných výrobcov

 

Dapoxetín a pevnejšia erekcia

Dapoxetín vám ale bohužiaľ nijako nepomôže k pevnejšej erekcii. Predĺži vám síce samotný pohlavný styk, no nezabezpečí pevnejšiu erekciu. Nejde totiž o látku určenú na liečbu erektilnej dysfunkcie, ale o látku určenú na liečbu predčasnej ejakulácie. A to sú dva úplne rozdielne sexuálne problémy.

Dokonca sa u vás môžu počas užívania dapoxetínu objaviť problémy s erekciou, erektilná dysfunkcia či až zníženie libida. Na tieto problémy si počas štúdií sťažovalo 2,9 % mužov, ktorí užívali 30 mg dapoxetínu, a 3,8 % mužov, ktorí užívali 60 mg dapoxetínu.

Ak teda počítate s tým, že vám dapoxetín pomôže nie len s oddialením ejakulácie, ale aj s pevnejšou erekciou, tak vás budem musieť sklamať. S tým vám dapoxetín určite nepomôže. Naopak vám v tomto ohľade môže spôsobiť isté komplikácie. O tom sa radšej dopredu poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

 

Dapoxetín a kvalita spermií

Dapoxetín vám zároveň nijako nepomôže pri zvýšení šancí na počatí bábätka. Naopak štúdie naznačujú, že dlhodobé užívanie dapoxetínu vo vysokých dávkach spôsobuje zníženie kvality spermií. Ďalej sa tiež zistil škodlivý účinok dapoxetínu na parametre mužskej plodnosti.

Dapoxetín samozrejme nemôžeme zaradiť medzi klasickú antikoncepciu, no môže vám to pri dlhodobom užívaní znížiť kvalitu vašich spermií, a teda aj šancu na oplodnenie. Pokiaľ sa teda snažíte o bábätko, lekári odporúčajú dapoxetín radšej vysadiť.

 

Porovnanie dapoxetínu a sildenafilu

Mnoho mužov, ktorí trpia predčasnou ejakuláciou, sa tiež trápia s erektilnou dysfunkciou. Liečba u týchto pacientov by teda mala vziať do úvahy interakciu medzi dapoxetínom a inhibítormi PDE5, ako je tadalafil (Cialis) alebo sildenafil (Viagra). Dapoxetín totiž sám o sebe lieči iba predčasnú ejakuláciu. S erekciou vám nijako nepomôže.

Našťastie pre vás štúdie ukazujú, že by nemal byť problém užívať dapoxetín spoločne s nejakým prípravkom na posilnenie erekcie. V štúdii Dresser (2006) boli získané krvné vzorky 24 pacientov. Polovica pacientov bola liečená dapoxetínom 60 mg a tadalafilom 20 mg; a druhá polovica bola liečená dapoxetínom 60 mg a sildenafilom 100 mg.

Tieto vzorky plazmy boli potom analyzované použitím kvapalinovej chromatograficko-tandemovej hmotnostnej spektrometrie. Výsledky ukázali, že dapoxetín nijakým spôsobom nemení farmakologické účinky tadalafilu ani sildenafilu.

Preto je možné užívať dapoxetín spoločne s nejakým prípravkom na posilnenie erekcie. Stačí sa pred užívaním takejto kombinácie liečivých prípravkov poradiť s lekárom. Každý takýto liek má totiž svoje špecifiká a nemusí vám sadnúť. Preto to radšej prediskutujte s lekárom.

Základné odporúčanie na užitie takejto kombinácie liečivých prípravkov:

 1. Tieto lieky by mali byť užívané najlepšie jednu až dve hodiny pred pohlavným stykom.
 2. Užite najviac jednu tabletu na posilnenie erekcie a jednu tabletu dapoxetínu.
 3. Obe tabletky prehltnete v celku, aby ste zamedzili ich predčasnému vstrebávaniu.
 4. A zároveň obmedzte spotrebu alkoholu.

Súčasné užívanie prípravkov na posilnenie erekcie a dapoxetínu je zakázané do šiestich mesiacov po cievnej mozgovej príhode alebo po infarkte myokardu. V takúto chvíľu vám kokteil týchto tabletiek rozhodne neodporúčam.

 

Dapoxetín vs. tadalafil

Rovnako to platí v spojení s tadalafilom. Ten sa zaraďuje medzi inhibítory fosfodiesterázy-5, ktoré pomáhajú posilňovať erekciu. Aj v tomto prípade je dôležitá najprv dohoda s ošetrujúcim lekárom. Iba ten vám môže spojenie týchto dvoch liečivých prípravkov odporučiť a predpísať.

Spojenie týchto dvoch prípravkov na liečbu predčasnej ejakulácie a tabletiek používaných pri liečbe erektilnej dysfunkcie, ako už bolo povedané, bolo skúmané v rámci odbornej štúdie. Táto randomizovaná krížová štúdia u 24 mužov porovnávala dapoxetín 60 mg + tadalafil 20 mg a dapoxetin 60 mg + sildenafil 100 mg.

Plazmatická koncentrácia dapoxetínu, tadalafilu a sildenafilu bola stanovená kvapalinovou chromatograficko-tandemovou hmotnostnou spektrometriou. Tadalafil podľa výsledkov nijako neovplyvnil farmakokinetiku dapoxetínu. Navyše väčšina nežiadúcich účinkov bola iba mierna. Preto dapoxetín nemá klinický významné farmakokinetické interakcie s tadalafilom a kombinácie týchto dvoch liečivých látok sú veľmi dobre tolerované.

 

Čo vtedy, ak dapoxetín neúčinkuje?

Užili ste dapoxetín presne podľa príbalového letáku, lenže ani po niekoľkých desiatkach minút nedokážete pri sexe vydržať dlhšie než 1 minútu? Už ste to skúšali niekoľko dní po sebe a stále je výsledok neuspokojivý? Čo robiť ako dapoxetín neúčinkuje?

Pokiaľ ste doteraz užívali najnižšiu možnú dávku dapoxetínu, a to 30 mg, a pokiaľ nemáte žiadne stredne závažné alebo závažné nežiadúce účinky, môžete dávku dapoxeínu pokojne zvýšiť na 60 mg. V tomto prípade teda užite dve 30 mg tabletky približne 1 až 3 hodiny pred sexuálnou aktivitou.

Opäť to skúšajte so svojou partnerkou niekoľko dní po sebe. Ak sa ani vtedy nedostaví očakávaný výsledok, obráťte sa na svojho lekára. Rozhodne už ďalej dávku dapoxetínu nezvyšujte. 60 mg je totiž najvyššia možná dávka, ktorú môžete užiť bez obáv a bez následkov. Vyššia dávka by už mohla spôsobiť závažné komplikácie a nežiadúce účinky.

 

Riziká užívania dapoxetínu

Aj keď je dapoxetín veľmi účinným prípravkom pri liečbe predčasnej ejakulácie, prináša so sebou aj isté riziká a nežiadúce účinky. Bohužiaľ sa tomu snáď žiadny liečivý prípravok nevyhne. Našťastie v prípade dapoxetínu nejde o nič, čo by vás ohrozilo na živote. Sú to len nepríjemné nežiadúce účinky, ktoré vám môžu skaziť deň.

 

Dapoxetín – najčastejšie nežiadúce účinky

Medzi najčastejšie nežiadúce účinky môžete zaradiť nevoľnosť, bolesti hlavy, sucho v ústach, hnačka, nespavosť, ospalosť a závrate. Tieto príhody boli závislé od dávky užitého dapoxetínu. Všetky tieto nežiadúce účinky sa počas štúdie častejšie objavovali pri dávke 60 mg dapoxetínu než pri dávke 30 mg. Zároveň nie je vhodné užívať viac než 1 tabletku dapoxetínu za menej než 24 hodín. Tým sa tiež znižuje riziko nežiadúcich účinkov.

 

Dapoxetín – menej časté nežiadúce účinky

Menej často sa pri užívaní dapoxetínu objavili posturálna hypotenzia, synkopa, nadmerné potenie, rozmazané videnie, vážne závraty či problémy s obličkami. Opäť ale záleží od užitej dávky. Čím vyššiu dávku dapoxetínu užijete, tým bude vyššie riziko vzniku nežiadúcich účinkov.

Nemusíte sa však ničoho báť. Pokiaľ ste zdravý muž bez závažných zdravotných problémov, s najväčšou pravdepodobnosťou sa u vás žiadne nežiadúce účinky ani neobjavia. Pokiaľ zároveň budete postupovať presne podľa príbalového letáka a rád vášho lekára, je pravdepodobnosť nežiadúcich účinkov prakticky nulová.

 

Dapoxetín a predávkovanie

A čo sa stane, pokiaľ užijete dapoxetínu omnoho viac? Čo vtedy, ak užijete napríklad 180 mg dapoxetínu? Je možné sa dapoxetínom predávkovať? Zatiaľ počas klinických štúdií nebol hlásený žiadny prípad predávkovania dapoxetínom.

Nie je teda zatiaľ ani zmapované, čo by sa v takúto chvíľu stalo. Radšej to však samozrejme neskúšajte. Nielen, že sa so zvýšenou dávkou dapoxetínu zvyšuje aj riziko nežiadúcich účinkov, ale môžete byť tiež v takú chvíľu byť ohrozený na živote. Preto, pokiaľ nedajbože dôjde k predávkovaniu dapoxetínom, okamžite kontaktujte svojho lekára.

 

Dapoxetín a alkohol

Viagru, Cialis, Levitru či Spedru ani dapoxetín nemiešajte s alkoholom. Kombinácia alkoholu s dapoxetínom môže zvyšovať neurokognitívne účinky súvisiace s alkoholom a môže to tiež zvýšiť neurokardiogénne nežiadúce príhody, ako je napríklad synkopa, čím sa zvýši riziko náhodného zranenia. Jednoznačne preto nemiešajte alkohol a dapoxetín.

 

Pre koho nie je dapoxetín vhodný?

Dapoxetín nie je vhodný pre tých, ktorí prekonali v poslednom pol roku srdcové zlyhanie, trpia poruchami srdcového rytmu, majú bipolárnu poruchu, prekonali ochorenie obličiek či mozgovú mŕtvicu. Zároveň by ste nemali dapoxetín užívať, pokiaľ trpíte kardiovaskulárnym ochorením. V takú chvíľu by vám dapoxetín váš lekár nemal ani odporúčať, pretože môže viesť k zhoršeniu vášho zdravotného stavu.

V neposlednom rade platí zvýšená opatrnosť pri užívaní dapoxetínu u osôb mladších ako 24 rokov. Pri nich totiž štúdie zistili krátkodobé zvýšenie rizika samovrážd a vzniku psychických porúch. Užívanie dapoxetínu v tak mladom veku preto môže odporučiť opäť iba lekár.

Pred zahájením liečby dapoxetínom by mal lekár jednoznačne vykonať skutočne podrobné vyšetrenie a zistiť váš zdravotný stav. Nič preto svojmu lekárovi nezatajujte ani si nevymýšľajte. V tomto ohľade ide jedine o to, čo si nemôžete kúpiť – vaše zdravie.

 

Dapoxetín tehotenstvo

Dapoxetín je určený len pre pánov, u ktorých bola diagnostikovaná predčasná ejakulácia. Je teda jasné, že dámam by sa do rúk dapoxetín nemal vôbec dostať. Dupľovane nie vtedy, ak je vaša partnerka tehotná. Štúdie na zvieratách preukázali priame škodlivé účinky na plodnosť a tehotenstvo. Preto by dapoxetín tehotné ženy nemali užívať.

Na druhej strane nejde o žiadnu antikoncepčnú metódu, a preto pokiaľ nechcete založiť rodinu, použite pri sexe kondóm či inú antikoncepčnú metódu.

 

Dapoxetín v spojení s niektorými ochoreniami

Dapoxetín by mali užívať iba zdraví muži, ktorí prešli dôkladným lekárskym vyšetrením. Rozhodne by sa mu mali vyhnúť páni s kardiovaskulárnym ochorením, ochorením obličiek či pečene, s poruchami srdcového rytmu alebo s bipolárnou poruchou.

Najprv by ste teda mali navštíviť svojho ošetrujúceho lekára. Ten vám urobí detailnú prehliadku a pokiaľ usúdi, že je pre vás dapoxetín vhodný, predpíše vám ho. Bez lekárskeho predpisu sa k dapoxetínu aj tak nedostanete.

 

Prípravky obsahujúce dapoxetín

Účinnú látku dapoxetín nájdete v týchto prípravkoch:

Priligy

Westoxetin

Dapoxetine 30

Dapoxetine 60

Vždy ide o tabletky, ktoré sa prehĺtajú vcelku a zapíjajú sa veľkým pohárom vody. Dapoxetín sa neužíva v žiadnej inej podobe.

 

Kde kúpiť dapoxetín?

Dapoxetín si na Slovensku môžete kúpiť výhradne v lekárni, a to na základe oficiálneho lekárskeho predpisu. Bez lekárskeho predpisu sa k nemu nijakým spôsobom nedostanete. Zároveň užívajte dapoxetín presne podľa pokynov lekára.

Vzhľadom na to, že tento liek interaguje s mnohými inými liekmi a môže spôsobiť závažné nežiadúce účinky, odporúča sa, aby ste pred začatím tejto liečby informovali lekára o všetkých liekoch (vrátane byliniek a doplnkov stravy), ktoré užívate.

V opačnom prípade by sa u vás mohli objaviť veľmi nepríjemné a vážne nežiadúce účinky. Zároveň sa tiež odporúča svojho lekára počas liečby dapoxetínom pravidelne navštevovať, aby vás mal pod dohľadom a zamedzilo sa rozvoju niektorých ochorení.

 

Dapoxetín bez predpisu

Narazili ste na internete na dapoxetín bez nutnosti lekárskeho predpisu? Potom rýchlo pribrzdite. Kúpiť si dapoxetín bez návštevy lekára je síce krásne a lákavé, no je to tiež priama cesta do pekla. V takomto neoficiálnom prípravku nikdy neviete, koľko danej účinnej látky sa tam nachádza. Ani neviete, či tam vôbec nejaká je.

Odporúčaná návšteva lekára rozhodne nie je preto, že by sa lekári nudili a priali si poznať tajomstvá zo spální svojich pacientov. Preto si nikdy takýto neoficiálny prípravok z pochybných e-shopov nekupujte a radšej navštívte svojho lekára.

ĎALŠÍ PROFIL LIEČIV PROTI EREKTÍLNEJ DYSFUNKCII: Vardenafil

Už za 3 pracovné dni u vás doma
Diskrétní balení a doručení
60 denní garance na vrácení peněz
Osobní odběr v Praze